Ko komanda var apgūt nodarbībās ar zirgiem?

1.Savu robežu definēšana.
Pārlieku daudz pienākumu uzņemšanās, jo ir neērti atteikt. Robežu definēšana starp privāto un uzņēmuma dzīvi un interesēm. Māka klientam pateikt “nē”. Spēja sajust īsto brīdi, kad atpūsties nevis sadegt pienākumu un darbu gūzmā.

Kā saglabāt savu personīgo “teritoriju”, vienlaikus esot komandā.

2. Just un ieraudzīt savu komandas biedru.
Zirgs mums māca ne tikai skatīties un klausīties, bet redzēt un dzirdēt vienam otru. Pateicoties speciāliem uzdevumiem, kas kopā ar treneri tiek analizēti, komandas biedriem ir iespēja vienam otru ieraudzīt un sadzirdēt.

3. Komanda un katrs dalībnieks atsevišķi apzinās savas stiprās un attīstāmās puses.

Kāpēc tieši ar zirga starpniecību mēs šo apgūstam? Pateicoties saviem dabas dotajiem instinktiem, zirgs jūt vismazākās izmaiņas apkārtējā vidē. Zirgiem, kā jau bara dzīvniekiem un medījumam, dzīvojot savvaļā vienmēr ir jābūt gatavam reaģēt, lai izdzīvotu. Līdz ar to zirgi pamana mazākās izmaiņas savā apkārtnē. Ieskaitot, arī cilvēka uzvedībā un rīcībā.

Zirgi Zirgu asistētas mācīšanās un terapijas nodarbībās piedalās kā pilntiesīgi dalībnieki. Zirgs reaģē uz cilvēka konkrētā brīža emocionālo vai uzvedības izpausmi, tādējādi nekavējoties sniedzot atgriezenisko saiti.

Cilvēkam individuāli darbojoties šajās nodarbībās, ir unikāla iespēja apzināt atšķirību kā viņš sevi demonstrē komandai un kā patiesībā komanda viņu uztver. Jā, zirgs redz patiesos “mūs” nevis mums uzspiestās vai mūsu pieņemtās lomas.

Nodarbības mūsu centrā notiek, ņemot vērā laika apstākļus un programmas specifiku – slēgtās telpās vai laukā. Dalībniekiem pieredzei ar zirgiem nav jābūt. Nodarbības notiek “no zemes” un zirga mugurā komandas dalībnieki nekāpj.

Skatīt visus mūsu aktuālos piedāvājumus šeit.

Close
Close
Sign in
Close
Cart (0)

Grozs ir tukšs. Grozs ir tukšs.