Vai zirgi mēdz izveidot draudzīgas attiecības?

Ir valstis, kur viena zirga turēšana tiek uzskatīta par rupju labturības pārkāpumu, ko ļoti ceru kādreiz uzskatīs arī Latvijā. Taču šoreiz par jūtām.
Personīgi man šķiet, ka viena zirga turēšana ir labturības pārkāpums, bet divu zirgu – liels risks. Jo principā divi nav bars, bet potenciāla problēma. Šie divi mēdz ļoti cieši viens otram pieķerties un viena zirga nošķiršana vai bojā eja nozīmē lielu stresu palicējam. Mums ir “laimējies” ar vairākiem šādiem ilgā un laimīgā kopdzīvē dzīvojošiem piemēriem.
Rezultāts – ja viens dodas pastaigā vai treniņā ar saimnieku, otrs “zviedz, kviec un protestē”; daudz grūtāk iedzīvoties lielajā barā. Nereti gadās, ka no diviem vienam ir izteiktas īpašumtiesības uz otru. Tā sakot – nelaidīšu viņam nevienu klāt, jo tas ir mans un tikai mans.
Savukārt barā kā jau zirgu barā – mēdz būt drāmas un melodrāmas.
Piemēram, mūsu bars.
Kerola mīl Lezoto, bet Lezoto mīl Kerolu un Koralī, kurš piecieš Kerolu, bet Kerola patiesībā vispār nemīl Korelī. Rezultātā trijotne valda pār baru, ārēji izrādot saliedētību, bet aizkulisēs mēdz arī kāda dzirkstele uzšķilt.
Avelīna mīl Deiviju, bet Deivijs izmanto Avelīnas mīlestību, jo mīl tikai sevi. Avelīnai ir kupla aste un liels augums, tātad ērti noslēpties.
Maikls ļoti mīl Zolu, bet Zolai principā vienalga, taču kopā ar Maiklu viņa jūtas drošībā. Tagad vēl viņiem pievienojies Apogejs, kurš ir pametis Puiku. Cilvēki šokā, jo Puika un Apogejs ilgus gadus bija nešķirami.
Puika ir iemīlējies abās poniju dāmās Billē un Bellā. Šajās attiecībās ir reāla drāma, jo mazā Bille mīl visus un Puika nespēj viņu kontrolēt.
Karameles draudzene ir lipicas šķirnes ķēve Konkordija un šis aspekts vienmēr jāņem vērā, vedot abas ārā no staļļa. Ja izvedīsi Karameli bez Konkordijas, būs tracis.
Vārdu sakot, laimīgs zirgs ir zirgs, kuram iespēja izbaudīt visas ikdienas dzīves nianses savā zirgu barā. Principā es vēl neesmu pieredzējusi dienu, kad barā nav kāda attiecību scēna, mīlas mirklis vai draudzības rotaļa. Un es vēl neesmu redzējusi zirgu, kuram nevajag – citu zirgu.

Augusta stallis saimniece Iveta Dzērve

Close
Close
Sign in
Close
Cart (0)

Grozs ir tukšs. Grozs ir tukšs.