Izvēlēties laimīgus zirgus

Cilvēks ir redzīgs un viņš vēlas redzēt laimīgus zirgus.

Cilvēki mums apkārt kļūst arvien zinošāki par dzīvnieku labturību.

Viņš grib redzēt laimīgus un enerģiskus zirgus, kas ikdienā dzīvo kopā vienotā barā vai vismaz kuriem ir iespēja mijiedarboties ar citiem zirgiem.

Cilvēki arvien biežāk vēlas sajust zirgu, rūpēties par to nevis tikai “uzkāpt, izjāt, nokāpt”.
Smaidīju par kādas klientes stāstu. Viņa esot zvanījusi uz kādu stalli un teikusi, ka vēlas tikai notīrīt zirgu un varbūt nedaudz ar to pastaigāt pie rokas. Par šo iespēju, protams, samaksājot. Viņai atteica, jo ar zirgu tikai jājot🤦

Nevienu vairs sen neizbrīna fakts, ka suni netur tikai mājas sargāšanai, kaķi peļu ķeršanai, bet abi šie dzīvnieki jau sen ir kļuvuši par mājas mīluļiem, ģimenes locekļiem.

😕Jautājums, kāpēc joprojām uzskatām, ka zirga galvenā sūtība ir kalpot cilvēkam to “nesot uz savas muguras”. Sportam. Hobijam. Ar dzelžiem mutē. Asākiem vai “maigākiem”. Dažādiem palīglīdzekļiem. Caur spēku, asinīm un sviedriem, panākot zirga pakļaušanos caur bailēm.
“Es tur redzēju tik nojātus zirgus,” stāsta sieviete, kas nesen pabijusi kādā nomas stallī.

Mēs vēlamies aicināt ieskatīties savu zirgu acīs. Paskatīties uz tiem un godīgi sev atbildēt, vai tavi zirgi patiesi ir laimīgi?

Pasaulē arvien populārāka kļūst izvēle turēt ne-jājamo zirgu. Arvien biežāk cilvēki izvēlas iegādāties zirgu ar kuru nevar jāt. Vai var, bet cilvēks to nevēlas.
Cilvēki meklē citus ceļus kā ar zirgu būt kopā. Tas var būt vienkārši zirgs draugs, pie kā doties brīvajā laikā. Tas var būt zirgs ar kuru mācīties sadarboties, apgūstot dažādas prasmes, tam nekāpjot mugurā vai arī jāšana ar zirgu notiek maksimāli ievērojot saudzīgu attieksmi pret to.
Jā, mūs iepriecina tendence, ka arī Latvijā arvien biežāk cilvēki ar zirgu vēlas pavadīt laiku par to rūpējoties, dodoties pastaigās pie rokas, vērojot zirgu uzvedību un mācoties izprast šos lielos brīvību mīlošos dzīvniekus.
Ja arī tu vēlies meklēt un atrast ceļu uz zirga sirdi, zvani vai raksti mums.
Close
Close
Sign in
Close
Cart (0)

Grozs ir tukšs. Grozs ir tukšs.